Aktualności

Ślubowanie uczniów klasy policyjnej

Uczniowie z pierwszych klas policyjnych Zespołu Szkół nr 7 w Białym Borze złożyli ślubowanie na Sztandar Szkoły. W uroczystości udział wziął Komendant słupskiej Szkoły Policji insp. Jacek Gil wraz z byłym Komendantem Szkoły insp.w st.spocz. Jacentym Bąkiewiczem.

Uroczystość została zorganizowana na jednym z placów w centrum Białego Boru. Uczniowie klas pierwszych, w szkolnym umundurowaniu złożyli ślubowania na Sztandar Szkoły zgodnie z ceremoniałem. W wydarzeniu udział wzięli także uczniowie pozostałych klas, a także przedstawiciele Policji, Wojska Polskiego, Służby Więziennej i Państwowej Straży Pożarnej. Całość obserwowali także licznie zgromadzeni rodzice uczniów i mieszkańcy Białego Boru.

Na zakończenie uroczystości były i obecny Komendant Szkoły wręczyli przechodzącemu na emeryturę dotychczasowemu dyrektorowi Leonowi Pastuszkowi list z życzeniami, a także okolicznościowy grawerton z logo Szkoły Policji i drobne upominki.
Od tego roku szkolnego dyrektorem Zespołu Szkół nr 7, który prowadzi klasy o profilu policyjnym jest Renata Piszcz, dotychczasowa wicedyrektor, która zastąpiła w kierowaniu szkołą Andrzeja Pastuszka, który przeszedł na emeryturę.

Podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Szkołą Policji i Zespołem Szkół w Białym Borze miało miejsce pod koniec sierpnia 2010 roku. Pod dokumentem złożyli podpisy: ówczesny Komendant Szkoły insp. Jacek Gil oraz Dyrektor Zespołu Szkół Andrzej Pastuszek.

Podczas nauki w klasie o profilu policyjnym uczniowie zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami z zakresu prawa jak i szeroko rozumianej prewencji. Zajęcia mają również pokazać uczniom, jakie mają prawa, ale też i obowiązki wobec państwa. Uczęszczanie do klasy policyjnej daje niewielkie przywileje w późniejszym procesie doboru do Policji.
Za ukończenie liceum ogólnokształcącego lub technikum w klasie, w której nauczane były przedmioty dotyczące funkcjonowania Policji, dla których zostały opracowane w szkole programy nauczania włączone do szkolnego zestawu programów nauczania, w procesie doborowym kandydat do policji otrzymuje dwa dodatkowe punkty.

Program kształcenia dla klas policyjnych, jest taki sam w całym kraju - to element trwającego od 2013 roku procesu standaryzacji ich funkcjonowania. Nauka, poza kształtowaniem postaw i rozwijaniem kompetencji, uwzględnia także profilaktykę i sprawność fizyczną wychowanków. Ma z jednej strony wspierać nauczycieli w kreowaniu ogólnego rozwoju uczniów, jak również przygotowywać kandydatów do postępowania kwalifikacyjnego przed przyjęciem do Policji.

Powrót na górę strony