Podsumowanie policyjnych ratowników
Policyjni wykładowcy ratownictwa medycznego reprezentujący poszczególne garnizony i Szkoły Policji uczestniczyli w spotkaniu podsumowującym działalność w przeciągu ostatniego roku. Celem spotkania było podsumowanie dotychczasowej pracy i wymiana doświadczeń.
Na spotkaniu, które odbyło się w Zakopanem, mówiono również o o przedsięwzięciach związanych z ratownictwem medycznym, które będą realizowane w Policji w przyszłym roku. Uczestnicy omawiali też między innymi wpływ automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED) i aplikacji mobilnych na przeżywalność pacjenta oraz integrację Systemu Wspierania Dowodzenia Państwowego Ratownictwa Medycznego z numerem 112 - w tym kontekście dyskutowano na temat tego, jakie jeszcze można podjąć działania, aby poprawić przeżywalność osób poszkodowanych w zdarzeniach, do których jako pierwsi docierają policjanci.
Program odprawy szkoleniowej obejmował też prezentację nowoczesnego sprzętu stosowanego w ratownictwie Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wykładowca Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej w Warszawie Jerzy Jaskuła przedstawił aktualne wytyczne International Trauma Life Support. Podczas kilku dni spotkania dyskutowano również o zadaniach osób koordynujących zagadnienia z zakresu ratownictwa medycznego w jednostkach organizacyjnych Policji.
Odprawę zorganizowała Koordynator Ratownictwa Medycznego Policji Małgorzata Wlaź, natomiast słupską Szkołę Policji reprezentowali: Koordynator Ratownictwa Medycznego podinsp. Henryk Dudziński, nadkom. Sylwia Roda oraz podkom. Michał Kurdziel, który wygłosił również wykład pod tytułem „Bezpieczeństwo w przypadku użycia lub wykorzystania środków przymusu bezpośredniego, w tym broni palnej”.