Policyjni wykładowcy na emeryturze
W gabinecie Komendanta Szkoły odbyło się w poniedziałek (3.04) przed południem pożegnanie wykładowców przechodzących na zaopatrzenie emerytalne. Poniedziałek był dla nich ostatnim dniem służby w policyjnym mundurze.
Podziękowania za długoletnią służbę i zaangażowanie w kształcenie nowych kadr policjantów otrzymali z rąk Komendanta Szkoły insp. Jacka Gila wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej: podinsp. Krzysztof Bielecki i podinsp. Jarosław Żurawski oraz wykładowca Zakładu Interwencji Policyjnych nadkom. Grzegorz Babieracki.
Podinsp. Jarosław Żurawski zakończył służbę w Policji jako starszy wykładowca Zakładu Służby Kryminalnej. Swoją przygodę z mundurem rozpoczął w lipcu 1991 roku na stanowisku policjanta Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego Komendy Rejonowej Policji w Słupsku i kontynuował służbę w tym Wydziale na stanowisku asystenta. W marcu 1997 roku - dwadzieścia lat temu - podjął dalszą służbę w Szkole Policji w Słupsku na stanowisku młodszego wykładowcy Zakładu Kryminalnego, a następnie Zakładu Prawa i Taktyki Kryminalnej. Na stanowisku starszego wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej służbę pełnił od 1 grudnia 2009 roku.
Odznaczony został Medalem Złotym „Za Długoletnią Służbę.” W swojej pracy dydaktycznej specjalizował się w pracy operacyjno-rozpoznawczej oraz w zabezpieczaniu miejsca zdarzenia.
Dziś kończy służbę w Policji podinsp. Krzysztof Bielecki - starszy wykładowca Zakładu Służby Kryminalnej. Służbę w Policji rozpoczął 30 października 1986 roku w Wojewódzkim Urzędzie Spraw Wewnętrznych w Poznaniu, a następnie w Szczecinie. Od dnia 1 sierpnia 1990 roku pełnił służbę na stanowisku starszego asystenta, a następnie młodszego specjalisty Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego Komendy Rejonowej Policji w Słupsku.
W lipcu 1996 roku podjął służbę w Szkole Policji w Słupsku na stanowisku starszego technika Zakładu Taktyki Kryminalnej. W latach 1997-2003 wykonywał obowiązki jako starszy specjalista i ekspert Stanowisk Samodzielnych ds. inspekcji. Na stanowisku starszego wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej służbę pełnił od 1 grudnia 2009 roku.
Odznaczony został Srebrnym Krzyżem Zasługi, Medalem Srebrnym „Za Długoletnią Służbę” oraz Brązowym medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”.
Po raz ostatni policyjny mundur założył w poniedziałek również nadkom. Grzegorz Babieracki - starszy wykładowca Zakładu Interwencji Policyjnych. Służbę w Policji rozpoczął w sierpniu 1989 roku w Stołecznym Oddziale Prewencji na stanowisku kursanta w służbie kandydackiej, a następnie jako policjant batalionu patrolowo-interwencyjnego Komendy Stołecznej. Od stycznia 1995 roku pełnił służbę w Komisariacie Policji w Ustce w Sekcji Dzielnicowych, a następnie w Sekcji Dochodzeniowo-Śledczej. W marcu 2006 roku został przeniesiony do dalszego pełnienia służby w Szkole Policji w Słupsku w pionie dydaktycznym, początkowo na stanowisku specjalisty Zakładu Prewencji, aż do starszego wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych.
Jest autorem kilku obiektów symulacyjnych, w tym między innymi „Mieszkania M-1”. W trakcie swojej służby był zaangażowany w szeroko pojęte działania wolontaryjne, których efektem była pomoc dla wychowanków rodzinnych domów dziecka oraz osób niezamożnych.
Jest także autorem wielu publikacji z zakresu kontroli osobistej oraz zatrzymywania osób oraz współautorem filmów dydaktycznych, które wykorzystywane są w trakcie odpraw do służby w jednostkach terenowych Policji.
Przez ostatnie 4 lata był sędzią głównym konkurencji „Interwencje policyjne” rozgrywanej w ramach corocznych mistrzostw policjantów prewencji „Turniej Par Patrolowych”.
Nadkom. Grzegorz Babieracki w trakcie swojej służby przeszedł wszystkie szczeble kariery policyjnej. W 2011 roku został uhonorowany Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant”, a w 2014 roku - Medalem Srebrnym „Za Długoletnią Służbę”.