Aktualności

Specjalistyczne szkolenia

image Wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych przeprowadzili cykl szkoleń dla grupy pracowników Oddziału Psychiatrycznego Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Psychiatrycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupsku. W trakcie zajęć równiez policyjni wykładowcy poszerzyli swoją wiedezę w zakresie podejmowania interwencji wobec osób z zaburzeniami psychicznymi.

W szkoleniach udział wzięli sanitariusze i pielęgniarki. Zajęcia praktyczne dotyczyły samoobrony i technik interweniowania wobec agresywnych pacjentów. Uczestnicy poznali i ćwiczyli techniki chwytów obezwładniających, które w sposób skuteczny, ale i zarazem bezpieczny dla pacjenta pozwalają wymusić na nim prawidłowe zachowanie. Praktyczne ćwiczenia na macie bardzo podobały się uczestnikom, którzy nie ukrywali, że w przyszłości z chęcią raz jeszcze uczestniczyliby w tego rodzaju zajęciach. Szkolenie odbyło się na prośbę dyrekcji Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Psychiatrycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupsku.
Szkolenie przeprowadzili wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych, którzy oprócz typowo praktycznych ćwiczeń na macie, omawiali również kwestie prawne związane z używaniem siły fizycznej jako środka przymusu bezpośredniego. Zdaniem kierownictwa placówki, takie zajęcia przyniosły członkom kadry pielęgniarskiej wiele korzyści.

Krzysztof Sikorski
dyrektor Samodzielnego Publicznego
Specjalistycznego Psychiatrycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej
  (pobierz)

Elżbieta Brzeska
przełożona pielęgniarek Samodzielnego Publicznego
Specjalistycznego Psychiatrycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej
  (pobierz)

Zakończony cykl szkoleń będzie w przyszłosci kontynuowany. Kolejne ćwiczenia przeprowadzne będą teraz w siedzibie placówki psychiatrycznej. Zamierzeniem wykładowców jest bowiem prowadzenie szkolenia w miejscu, w którym kadra pielęgniarska, na co dzień będzie miała do czynienia z osobami, wobec których wymagane będzie użycie siły fizycznej.
Współpraca pomiędzy Szkołą Policji a psychiatrycznym ZOZ`em obejmuje głównie obszar działań szkoleniowych z zakresu oddziaływań psychologiczno-pedagogicznych oraz realizację, na terenie szpitala, stażu zawodowego dla wykładowców profilaktyków Szkoły, w celu uzyskania doświadczenia zawodowego w zakresie diagnozy, terapii dzieci, młodzieży oraz dorosłych przejawiających zaburzenia psychiczne oraz uzależnienie od alkoholu i współuzależnienia.

(9.3.2015)

Powrót na górę strony