Aktualności

Jubileuszowe centralne imprezy Policji

image W roku jubileuszu 70-lecia słupska Szkoła Policji będzie gospodarzem kilku centralnych imprez Policji. W ramach jubileuszu odbędzie się po raz pierwszy w historii Policji rywalizacja funkcjonariuszy Oddziałów Prewencji.

Jubileusz 70-lecia to wyjątkowa okazja i dlatego, aby podkreślić znaczenie tej rocznicy, z inicjatywy I zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Krzysztofa Gajewskiego, zorganizujemy po raz pierwszy Turniej Oddziałów Prewencji, w którym udział wezmą plutony policjantów ze wszystkich garnizonów w Polsce.

Jedną z cyklicznych imprez o ugruntowanej już renomie, która tradycyjnie odbędzie się we wrześniu w Słupsku, będzie kolejny, XXII. finał Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku".

Poniżej prezentujemy harmonogram imprez wraz z orientacyjnymi terminami imprez, które zostały przesłane do akceptacji przez Komendanta Głównego Policji. W zakładce „Centralne imprezy Policji” zamieszczać będziemy również regulaminy i komunikaty dotyczące poszczególnych przedsięwzięć oraz informacje dla uczestników.

III Mistrzostwa Policji w Wędkarstwie Morskim                8 maja 2015 roku
   
III Ogólnopolskie Zawody Ratowników Policyjnych
z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy
       
        19-22 maja 2015 roku
   
I Ogólnopolskie Zawody dla Policjantów Oddziałów Prewencji
oraz Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji
       
        15-17 czerwca 2015 roku
   
Jubileusz 70-lecia Szkoły Policji w Słupsku
Święto Policji
       
        18 lipca 2015 roku
   
XXII finał Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji
Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku"
       
       23-25 września 2015 roku
   
VI Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa
Jednostek Szkoleniowych Służb Mundurowych w Strzelaniu
       
       21 listopada 2015 roku
 

Początki słupskiej Szkoły Policji sięgają roku 1945 - 1 czerwca Komendant Główny MO polecił utworzyć w Słupsku Centrum Wyszkolenia Milicji Obywatelskiej. W jego skład miały wejść: Szkoła Oficerska, Szkoła Szeregowych oraz Szkoła Przewodników i Tresury Psów Służbowych.

Funkcję organizatora CWMO powierzono płk. Janowi Płotnickiemu, doświadczonemu przedwojennemu oficerowi Policji Państwowej, który jednocześnie został jego pierwszym komendantem. Wraz z nim do Słupska trafiło wielu byłych funkcjonariuszy Policji Państwowej. To właśnie spośród nich wywodzili się pierwsi wykładowcy oraz kadra kierownicza Centrum.

Po przeprowadzeniu niezbędnych prac przygotowawczych, we wrześniu 1945 roku, rozpoczęła działalność Szkoła Oficerska, a w grudniu 1945 roku zapoczątkowano zajęcia dydaktyczne w Ogólnopaństwowej Szkole Szeregowych MO. Ostatnim etapem tworzenia Centrum Wyszkolenia Milicji Obywatelskiej było otwarcie w czerwcu 1946 roku Szkoły Przewodników i Tresury Psów Służbowych.

(13.1.2015)

Powrót na górę strony