O bezpieczeństwie i służbie na co dzień
Wykładowcy Szkoły Policji aktywnie uczestniczą w różnego rodzaju imprezach plenerowych prezentując nie tylko policyjną pracę, ale również promując pozytywne wzorce zachowań. Spotkania z dorosłymi i dziećmi pozwalają przybliżyć piękną, ale również trudną codzienną służbę policjantów.
Pierwszy z festynów, w którym udział wzięli wykładowcy Szkoły Policji, zorganizowała Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 7 i Niepublicznego Gimnazjum w Słupsku. Jednym z celów festynu była integracja uczniów. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji sportowo- rekreacyjnych oraz kulturalnych. W sympatycznej piknikowej atmosferze uczniowie wraz z rodzinami i nauczycielami spędzili sobotnie przedpołudnie.
Kilkusetosobowa grupa młodzieży chętnie odwiedzała również stoiska przygotowane przez wykładowców słupskiej Szkoły Policji. W części poświęconej pierwszej pomocy uczniowie sprawdzali swoje umiejętności w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, czyli popularnego „sztucznego oddychania”. Na stoisku poświęconemu daktyloskopii uczniowie otrzymywali odbite ślady linii papilarnych. Ciekawym doświadczeniem była możliwość zapoznania się z wyposażeniem policjanta oraz wnętrzem radiowozu.
Kolejni wykładowcy Szkoły Policji wzięli udział w imprezie plenerowej zorganizowanej przez Urząd Miasta i słupskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Impreza zbiegła się z Dniem Godności i walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Jedną z atrakcji dal uczestników był pokaz sprzętu policyjnego, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczestników.
Zbliżający się koniec roku szkolnego były świetną okazją do przekazania uczestnikom festynu niezbędnych informacji związanych z bezpieczeństwem, w tym między innymi z udzielaniem pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w różnego rodzaju wypadkach. W trakcie festynu dzieci miały możliwość obejrzenia różnego rodzaju policyjnego sprzętu, a także mogły samodzielnie sprawdzić, czy potrafiłyby udzielić pierwszej pomocy.
(20.6.2016)