'Wielkanocny zajączek' dla najmłodszych i najstarszych
Radość na twarzach najmłodszych i uśmiech samotnych osób starszych wywołały świąteczne paczki przygotowane przez słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego oraz członków Słupskiego Policyjnego Towarzystwa Sportowego. To przykład pięknej postawy młodych policjantów, dla których służba to także wymierna pomoc drugiemu człowiekowi.
Szkoła Policji w Słupsku oprócz swoich regulaminowych działań związanych z kształceniem policyjnych kadr podejmuje również szerokie działania w aspekcie wychowawczym i etycznym. Mają one kreować właściwe postawy wśród młodych adeptów policyjnego rzemiosła oraz budować właściwy wizerunek policjanta, szczególnie wśród dzieci i młodzieży, ale również wśród osób najbardziej potrzebujących.
Już kolejny raz słuchacze, wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych oraz członkowie Słupskiego Policyjnego Towarzystwa Sportowego zorganizowali z okazji świąt Wielkiej Nocy „wielkanocnego zajączka”. Wspólnymi siłami zebrano pluszowe zabawki, słodycze i owoce, które następnie w formie paczek przekazano uczniom Szkoły Podstawowej nr 7 w Słupsku.
Obdarowane dzieciaki nie kryły radości, ale i zaskoczenia, że prezenty przynoszą im policjanci. Działania takie mają również pokazać najmłodszym, że policjant jest osobą, do której zawsze mogą się zwrócić ze swoimi problemami, a także prośbą o pomoc.
Działania wolontaryjne wykładowców i słuchaczy są realizowane nie tylko przy okazji świąt. Jeśli jest taka możliwość, staramy się na bieżąco reagować na potrzeby placówek użytku publicznego. Angażowanie słuchaczy w tego rodzaju działania to także próba wytworzenia w nich odpowiedniej wrażliwości na potrzeby innych ludzi. Służba każdego policjanta to z jednej strony walka z szeroko rozumianym bandytyzmem, a z drugiej - niesienie pomocy ludziom potrzebującym.
Część paczek trafiła również do osób najbardziej potrzebujących przebywających obecnie w Domu Interwencji Kryzysowej w Słupsku. Wsparcie ze strony Policji takich placówek jak DIK ma też inny aspekt. Placówki tego typu to sojusznik w służbie policjanta.
Nierzadko zdarza się, że policjant na miejscu interwencji ma do czynienia z osobą bezdomną, do tego kaleką i nigdzie nie ubezpieczoną, a wymagającą opieki.
W takich sytuacjach pomoc placówek takich jak Domy Interwencji Kryzysowej PCK jest czasami jednym wyjściem z sytuacji interwencyjnej; dotyczy to w również ofiar przemocy w rodzinie.
Specjalne podziękowania należą się młodym policjantom - słuchaczom Kompanii VII, a szczególnie plutonu 4; wykładowcom Zakładu Interwencji Policyjnych podkom. Krzysztofowi Zielińskiemu, st.sierż. Radosławowi Bakunowi oraz Prezesowi Słupskiego Policyjnego Towarzystwa Sportowego podinsp. w st. spocz. Zenonowi Bartosiowi.
(17.4.2014)