Dyżurny w praktyce
Grupa funkcjonariuszy z jednostek specjalnych Policji obradowała w słupskiej Szkole Policji na temat algorytmów wykorzystywanych podczas udzielania pierwszej pomocy w warunkach działań bojowych. W trakcie dwudniowego seminarium rozmawiano o możliwości wdrożenia poprawek do kursu specjalistycznego „Pierwsza Pomoc w Warunkach Działań Specjalnych”.
Rozwój ratownictwa taktycznego oraz ewaluacja zagrożeń wymusza zmianę koncepcji działań policyjnych w środowisku niebezpiecznym. Głównym celem odbywającego się w Słupsku seminarium było wypracowanie optymalnych rozwiązań dotyczących szkolenia funkcjonariuszy udzielających pierwszej pomocy w warunkach specjalnych.
Spotkanie dało także możliwość wymiany spostrzeżeń dotyczących szkolenia z zakresu ratownictwa taktycznego policjantów pionu prewencji i jednostek anty terrorystycznych. Bogate doświadczenie i wiedza osób uczestniczących w seminarium zaowocowało stworzeniem nowych rozwiązań, które zostaną przekazane na ręce Komendanta Szkoły w celu przedłożenia zmian w Biurze Kadr i Szkolenia KGP.
Moderatorem seminarium był st.sierżant Michał Kurdziel z Zakładu Ogólnozawodowego. Panel dotyczący powiązania strzelań i udzielania pierwszej pomocy poprowadził kierownik Zakładu Wyszkolenia Strzeleckiego mł.insp. Zbigniew Zubel.
W seminarium uczestniczyli policjanci z Wydziału Realizacji KSP; Samodzielnych Pododdziałów Antyterrorystycznych Policji ze Szczecina, Gdańska, Wrocławia, Krakowa, Łodzi; Wydziałów Kadr i Szkolenia KWP w Bydgoszczy i Poznaniu oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.
(5.4.2013)