Kolejne aktualizacje w e-Bibliotece
Dwie kolejne, zaktualizowane pozycje umieściliśmy w naszej e-Bibliotece Policjanta Prewencji. Poszczególne pozycje przygotowywane są przez wykładowców Szkoły Policji, którzy w ten dodatkowy sposób mogą podzielić się swoją wiedzą. Zaktualizowane pozycje poświęcone są postępowaniu w przypadku zaginięcia osoby oraz algorytmowi postępowania z osobą o nieustalonej tożsamości.
Książkę pod tytułem „Postępowanie w przypadku zaginięcia osoby” napisali wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej Ryszard Bączyk i Marcin Jaworski. Jak czytamy we wstępie, sposób i zakres prowadzenia poszukiwania osób zaginionych zależy od wielu czynników, które określają kategorię zaginięcia (ze względu na osobę i powód, na przykład dzieci, młodzież, osoby starsze; choroba, uprowadzenie, świadome zerwanie kontaktów z bliskimi). W książce znajdują się także wzory dokumentów wskazujące sposób prowadzenia dokumentacji dotyczącej czynności poszukiwawczych, między innymi wzór zawiadomienia o zaginięciu osoby, potwierdzenie przyjęcia zawiadomienia o zaginięciu osoby.
Kolejną zamieszczoną, zaktualizowaną pozycją jest książka Piotra Krzeszowskiego i Marcina Jaworskiego dotycząca algorytmu postępowania z osobą o nieustalonej tożsamości. Pozycja omawia czynności identyfikacyjne, jakie powinien podjąć policjant z chwilą ujawnienia takiej osoby oraz wskazuje odpowiedni sposób udokumentowania tych czynności. Ze względu na charakter zawartych informacji książka ta jest dostępna wyłącznie w bibliotece i czytelni Szkoły Policji w Słupsku.
E-BIBLIOTEKA POLICJANTA PREWENCJI
- wejście -
Szkoła Policji w Słupsku to najstarsza szkoła policyjna w Polsce z bogatą tradycją, której ważnym elementem i zarazem niewątpliwą dumą jest publikacja wydawnictw. Działalność wydawniczą prowadzimy od ponad 60 lat. Jako wydawca ponad pół tysiąca poczytnych publikacji nasza placówka odgrywa dużą rolę w kształtowaniu procesu dydaktycznego wszystkich szkół i ośrodków szkolenia Policji w Polsce.
(14.6.2013)