Przedstawiciele polskich Szkół Policji w Słupsku
Drugie spotkanie eksperckie z przedstawicielami polskich Szkół Policji rozpoczęło się dziś rano w Słupsku. Udział biorą w nim policjanci z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Centrum Szkolenia Policji w Legionowo, Szkoły Policji w Pile, Szkoły Policji w Katowicach oraz Szkoły Policji Słupsku, którzy zajmują się przygotowaniami obronnymi w swoich jednostkach. Warsztaty zorganizowane zostały przez Wydział ds. Ochrony Informacji Niejawnych.
Celem odbywających się warsztatów jest opracowanie wystandaryzowanej dokumentacji (decyzji i instrukcji) dotyczącej organizacji Stałego Dyżuru w Szkołach Policji w związku z wprowadzeniem Decyzji nr 345 Komendanta Głównego Policji w sprawie utworzenia w jednostkach organizacyjnych systemu stałych dyżurów.
Warsztaty potrwają do piątku, a ich efektem będzie spójna i jednolita dokumentacja stanowiąca formalno-prawną podstawę uruchomienia narzędzia służącego podwyższaniu gotowości obronnej Policji na gruncie Szkół Policji. Wszystkie dokumenty, które współdziałają ze stałym dyżurem (algorytmy, procedury postępowania, decyzje) są niejawne, więc spotkanie przebiega w czytelni Kancelarii Tajnej Wydziału ds. Ochrony Informacji Niejawnych.
Stały Dyżur w Szkołach Policji tworzy się między innymi w celu zapewnienia ciągłości przekazywania decyzji związanych z uruchamianiem realizacji zadań ujętych w Planie Operacyjnym Funkcjonowania Komendanta Głównego Policji, zapewnienia Komendantowi Szkoły Policji warunków do ciągłego kierowania i koordynowania wykonywania zadań obronnych w warunkach zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny.