Aktualności

Przedstawiciele polskich Szkół Policji w Słupsku

image Drugie spotkanie eksperckie z przedstawicielami polskich Szkół Policji rozpoczęło się dziś rano w Słupsku. Udział biorą w nim policjanci z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Centrum Szkolenia Policji w Legionowo, Szkoły Policji w Pile, Szkoły Policji w Katowicach oraz Szkoły Policji Słupsku, którzy zajmują się przygotowaniami obronnymi w swoich jednostkach. Warsztaty zorganizowane zostały przez Wydział ds. Ochrony Informacji Niejawnych.

Celem odbywających się warsztatów jest opracowanie wystandaryzowanej dokumentacji (decyzji i instrukcji) dotyczącej organizacji Stałego Dyżuru w Szkołach Policji w związku z wprowadzeniem Decyzji nr 345 Komendanta Głównego Policji w sprawie utworzenia w jednostkach organizacyjnych systemu stałych dyżurów.

Warsztaty potrwają do piątku, a ich efektem będzie spójna i jednolita dokumentacja stanowiąca formalno-prawną podstawę uruchomienia narzędzia służącego podwyższaniu gotowości obronnej Policji na gruncie Szkół Policji. Wszystkie dokumenty, które współdziałają ze stałym dyżurem (algorytmy, procedury postępowania, decyzje) są niejawne, więc spotkanie przebiega w czytelni Kancelarii Tajnej Wydziału ds. Ochrony Informacji Niejawnych.

Stały Dyżur w Szkołach Policji tworzy się między innymi w celu zapewnienia ciągłości przekazywania decyzji związanych z uruchamianiem realizacji zadań ujętych w Planie Operacyjnym Funkcjonowania Komendanta Głównego Policji, zapewnienia Komendantowi Szkoły Policji warunków do ciągłego kierowania i koordynowania wykonywania zadań obronnych w warunkach zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny.


kom. Sławomir Ignatowski
Główny Sztab Policji KGP
  (pobierz)

Merytoryczny nadzór nad przebiegiem przedsięwzięcia sprawuje Kierownik Sekcji Przygotowań Obronnych Policji Głównego Sztabu Policji Komendy Głównej Policji kom. Sławomir Ignatowski. Z ramienia Szkoły Policji w Słupsku do udziału w warsztatach oddelegowany został podkom. Marcin Budzich i mł.asp. Szymon Dąbrowski, którzy pod nadzorem Naczelnika Wydziału ds. Ochrony Informacji Niejawnych przygotowali od strony organizacyjnej całość przedsięwzięcia.
Jednocześnie z prowadzonymi warsztatami obronnymi trwa szkolenie dla policjantów realizujących zadania obronne w jednostkach organizacyjnych Policji szczebla miejskiego powiatowego i rejonowego, prowadzone przez przedstawiciela Głównego Sztabu Policji KGP - asp.sztab. Marka Nadarzewskiego, który w godzinach popołudniowych uczestniczy również w warsztatach obronnych stanowiąc merytoryczne wsparcie.

Uczestnicy warsztatów z uznaniem wypowiadają się również o wiodącej roli Szkoły Policji w Słupsku w zakresie organizacji przedsięwzięć o charakterze szkoleniowym w obszarze przygotowań obronnych Policji, realizację których umożliwia przychylność władz szkoły i posiadana infrastruktura techniczna pozwalająca na najwyższy stopień ochrony informacji niejawnych podczas realizowanych przedsięwzięć.

(18.9.2013)

Powrót na górę strony