Policyjni ratownicy zdobywają doświadczenie
Aby skutecznie uczyć innych sami zdobywają doświadczenie w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym oraz w zespołach wyjazdowych Pogotowia Ratunkowego jako ratownicy medyczni - wolontariusze. Wykładowcy Szkoły Policji w taki właśnie sposób doskonalą swoją wiedzę i umiejętności.
Policyjni wykładowcy na co dzień prowadzą zajęcia ze słuchaczami poświęcone między innymi udzielaniu pierwszej pomocy. Aby teoria i przekazywane umiejętności były na jak najwyższym poziomie, w czasie wolnym, pracują jako wolontariusze w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku oraz w słupskim Pogotowiu Ratunkowym.
Na SOR`ze praktykuje nadkom. Artur Czura oraz nadkom. Henryk Dudziński, który jest jednocześnie koordynatorem do spraw ratownictwa medycznego w Szkole Policji. W pogotowiu ratunkowym natomiast zdobywa dodatkowe doświadczenia st,asp. Tomasz Matusiak, który pełni dyżury w jednym z zespołów wyjazdowych.
Ratownicza pasja przynosi wymierne efekty w pracy dydaktycznej - zdobyta wiedza i umiejętności nabyte podczas dyżurów są wykorzystywane podczas zajęć ze słuchaczami, którzy w ramach swojego pierwszego zawodowego szkolenia uczestniczą między innymi w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy.
Wykładowcy prowadzą również egzaminy recertyfikacyjne z kwalifikowanej pierwszej pomocy dla policjantów, którym kończą się uprawnienia w tym zakresie. W całej policji ceryfikaty takie posiada około 5 tysięcy funkcjonariuszy.
Praktyki w placówkach medycznych pozwalają też zdobyć doświadczenie w sytuacjach, które nie zostały jeszcze opisane w podręcznikach, chodzi tu między innymi o udzielanie pomocy osobom, które zażyły dopalacze. Spostrzeżenia i wskazówki między innymi z tego zakresu wzbogacają wiedzę, którą otrzymują słuchacze podczas zajęć w Szkole Policji.
(3.6.2016)