Eksperckie seminarium cz.1
Eksperckie seminarium poświęcone problematyce podejmowania interwencji policyjnych wobec osób z zaburzeniami psychicznymi lub niekontrolującymi swoich zachowań z innych przyczyn trwa w słupskiej Szkole Policji. Udział w obradach biorą między innymi przedstawiciele Rzecznika Praw Obywatelskich, Rzecznika Praw Pacjenta oraz Rady do spraw Zdrowia Psychicznego przy Ministrze Zdrowia.
Problematyka seminarium została podjęta przez Pełnomocnika Komendanta Głównego Policji ds. Ochrony Praw Człowieka, który na bazie uproszczonej analizy problematyki podejmowania interwencji policyjnych wobec osób z zaburzeniami psychicznymi lub niekontrolującymi swoich zachowań z innych przyczyn, przedstawił szereg działań, które ostatecznie zatwierdzone zostały przez Komendanta Głównego Policji.
Komendant Główny wyznaczył Szkołę Policji w Słupsku do roli opiekuna-gospodarza tych działań w obszarze edukacyjnym. Pierwszym przedsięwzięciem z tego zakresu jest trwające właśnie seminarium.
Seminarium eksperckie, ma między innymi określić zakres tematyczny publikacji, która po merytorycznym opracowaniu i konsultacjach będzie stanowiła materiał dydaktyczny do wszelkich szkoleń realizowanych zarówno w Policji jak i innych służbach i instytucjach działających w sferze szeroko rozumianego bezpieczeństwa publicznego, w tym również bezpieczeństwa personalnego osób z zaburzeniami psychicznymi lub niekontrolującymi swoich zachowań z innych przyczyn.
W czwartek kolejny, drugi dzień obrad seminarium. Uczestnicy zwiedzą między innymi największe na Pomorzu Centrum Zdrowia Psychicznego, które mieści się właśnie w Słupsku.
(29.6.2016)