Wyjazdowe warsztaty TITS w Lublinie
Zajęcia z taktyki i techniki interwencji prowadzą w Lublinie wykładowcy słupskiej Szkoły Policji. W trakcie zajęć przeszkolonych zostanie ponad 170 policjantów. Część praktyczna odbywa się w salach sportowych Komisariatu nr 4 w Lublinie.
W warsztatach metodyczno-szkoleniowych z zakresu taktyki i techniki interwencji uczestniczy łącznie 160 policjantów i 15 instruktorów TITS są to funkcjonariusze z różnych komend położonych na terenie województwa lubelskiego, w tym między innymi policjanci pełniący służbę w Pommieszczeniach dla Osób Zatrzymanych. Tematyka zajęć obejmuje ćwiczenie i doskonalenie taktyki i techniki interwencji, a także umiejętności posługiwania się pałką służbową Tonfa. Całość zajęć rozpoczęła seria krótkich wykładów, po których wszyscy policjanci rozpoczęli ćwiczenia praktyczne. W warsztatach uczestniczą też przedstawiciele Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej, którzy wspierają słupskich wykładowców jako konsultanci i przekazują praktyczne spostrzeżenia na temat wspólnych działań policjantów i strażników więziennych.
Policjanci uczestniczący w zajęciach mają doskonałą okazję do utrwalenia swoich dotychczasowych umiejętności, a także do zdobycia nowych. W zajęciach uczestniczy również 15 instruktorów, którzy realizują program, zbliżony do tego, jaki obowiązuje na kursie TITS w słupskiej Szkole Policji.
Instruktorzy na zakończenie szkolenia otrzymają certyfikaty, potwierdzające ich kwalifikacje do samodzielnego prowadzenia zajęć w jednostce organizacyjnej Policji oraz egzaminowania policjantów w zakresie taktyki i technik interwencji podczas pełnienia służby w PdOZ`tach.
Wyjazdowa forma zajęć pozwala przeszkolić większą liczbę policjantów w różnych częściach kraju. Oprócz aspektu ekonomicznego, tego rodzaju forma kształcenia jest również korzystna dla wykładowców, którzy mają kontakt z policjantami pracującymi na „pierwszej linii”, co z kolei daje możliwość dostosowania przekazywanej wiedzy do realnych potrzeb policjantów uczestniczących w zajęciach. Zdobyte w ten sposób doświadczenie może być potem przekazane, już w Słupsku, słuchaczom szkolenia zawodowego podstawowego, którzy są dopiero na początku swojej policyjnej drogi.
Zajęcia dla lubelskich policjantów prowadzą wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych kom. Wojciech Daszkiewicz i kom. Krzysztof Zieliński oraz podinsp. Maciej Maciejewski z Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego.
(8.10.2014)