Biegły sądowy ze Szkoły Policji
Decyzję o ustanowieniu biegłym sądowym otrzymał dziś w siedzibie słupskiego Sądu Okręgowego wykładowca Szkoły Policji nadkom. Wojciech Daszkiewicz. Przed odebraniem aktu ustanowienia wykładowca złożył też uroczystą rotę ślubowania.
Ustanowienie biegłym sądowym to podkreślenie kompetencji, wiedzy i doświadczenia jakim dysponuje nasz wykładowca. Decyzją Prezesa Sądu Okręgowego w Słupsku nadkom. Wojciech Daszkiewicz został ustanowiony biegłym sądowym z zakresu taktyki i techniki interwencji oraz walki wręcz i samoobrony przy Sądzie Okręgowym w Słupsku. Przed odebraniem aktu ustanowienia nowy biegły złożył ślubowanie, które odebrała Wiceprezes Sądu Okręgowego w Słupsku SSO Elżbieta Jaroszewicz.
Po wizycie w Sądzie nowo ustanowiony biegły spotkał się też z zastępcą Komendanta Szkoły Policji Witoldem St. Majchrowiczem, który wręczył mu List Gratulacyjny w imieniu Komendanta Szkoły.
Nowo mianowany biegły posiada 23-letni staż w służbach mundurowych (Policja, Służba Więzienna, Straż Miejska, Marynarka Wojenna) jako funkcjonariusz oraz instruktor technik i taktyki działania tych służb. Legitymuje się wieloma uprawnieniami państwowymi i resortowymi. W latach 1994-96 pracował jako funkcjonariusz Służby Więziennej w Ustce i w tym czasie poza obowiązkami w służbie był członkiem Nieetatowej Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej. Następnie od 1996 roku w Policji jako funkcjonariusz służb patrolowo-interwencyjnych oraz przewodnik psa służbowego.
W tej chwili nadkom. Wojciech Daszkiewicz pełni służbę w Szkole Policji w Słupsku jako starszy wykładowca w Zakładzie Interwencji Policyjnych, gdzie swoją wiedzę i umiejętności wykorzystuje między innymi podczas realizacji przedsięwzięć szkoleniowych, występując w roli prowadzącego zajęcia na szkoleniach, stażach i sympozjach z zakresu walki wręcz, taktyki prowadzenia interwencji oraz prowadzenia działań o podwyższonym współczynniku ryzyka.
Nasz wykładowca uczestniczył też w dwóch misjach pokojowych ONZ w Kosowie, gdzie prowadził szkolenia oraz brał udział w zatrzymaniach osób niebezpiecznych i szczególnie agresywnych.
(3.7.2014)