Dzień Flagi
Przedstawiciele Szkoły Policji wzięli udział w słupskich obchodach Dnia Flagi. Uroczystość odbyła się w piątkowe południe (2.V.) przed ratuszem na placu Zwycięstwa.
W trakcie spotkania w centrum Słupska mówiono o historii polskich barw narodowych oraz ich symbolice. Głównym punktem uroczystości było podniesienie na maszt flagi, w czasie którego uczestnicy odśpiewali wszystkie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Przedstawiono także informację o historii ustanowienia 2. maja Dniem Flagi.
Szkołę Policji w Słupsku reprezentował podczas uroczystości pełniący obowiązki Zastępcy Komendanta podinsp. Daniel Krenc oraz poczet sztandarowy Szkoły pod dowództwem podkom. Dawida Zielińskiego.
2 maja chorągwie z barwami narodowymi powiewają także nad słupską Szkołą Policji. Biało-czerwone barwy zobaczyć można między innymi przy głównej bramie wjazdowej oraz na wieży głównego budynku dydaktycznego. Jest to jedyna w mieście, zawieszona na stałe na maszcie, flaga państwowa. Maszt flagowy posiada również specjalną, wymaganą przepisami, iluminację - to niezbędny wymóg, który określa, że flagi państwowe na masztach w porze nocnej muszą być w odpowiedni sposób oświetlone.
Święto pod nazwą Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej zostało ustanowione w 29 stycznia 2004 roku; tego dnia Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przyjął nową ustawę o symbolach narodowych. Jednym z istotnych zapisów było też stwierdzenie, że flagę może wywiesić każdy obywatel, nie tylko w dni świąt państwowych, ale w dowolnym czasie, pod warunkiem jednak, że będzie ona godnie prezentowana.
Dzień flagi ma także swoje odzwierciedlenie w historii najnowszej. 2 maja 1945 roku polscy żołnierze zatknęli flagę narodową na kolumnie Zwycięstwa w berlińskim parku Tiergarten.
W okresie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej istniał natomiast nakaz ściągania w dniu 2 maja wszystkich flag państwowych wywieszanych wcześniej na święto pracy 1 maja. W ten sposób władze komunistyczne nie pozwalały na uczczenie Święta Konstytucji 3-go Maja.