Rocznica nadania sztandaru
31 lat temu Szkoła Policji w Słupsku otrzymała dzisiejszy sztandar, a na frontonie głównego budynku dydaktycznego odsłonięto pamiątkową tablicę i urnę z ziemią pobraną z mogił polskich policjantów. Uroczystości były jednym z punktów obchodów przypadającego wówczas jubileuszu 75-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
6 listopada 1993 roku Szkoła Policji w Słupsku otrzymała dzisiejszy sztandar. Uroczystości z tym związane rozpoczęły się od części religijnej w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego przy ulicy Armii Krajowej. Sztandar został ufundowany przez społeczeństwo Ziemi Słupskiej, a sprawami organizacyjnymi zajął się Komitet Honorowy, któremu przewodniczył ówczesny wojewoda słupski Kazimierz Klejna.
Sam sztandar wykonano w pracowni haftu artystycznego w Starogardzie Gdańskim. Jego koszt na ówczesne pieniądze (przed denominacją) wyniósł 20 milionów złotych.
Przy okazji warto również wspomnieć i o pierwszym sztandarze z lat `40 XX wieku, który władze komunistyczne nakazały zniszczyć, a który ocalał dzięki odwadze kilku osób, które podpisały protokół zniszczenia sztandaru ukrywając go jednocześnie na długi czas. Dziś wisi on naprzeciw aktualnego sztandaru dając świadectwo ciągłości tradycji i historii słupskiej Szkoły Policji.
W uroczystościach nadania sztandaru uczestniczył również Komendant Główny Policji insp. Zenon Smolarek, Komendant Wojewódzki Policji w Słupsku insp. Henryk Barteczko, parlamentarzyści, władze wojewódzkie, samorządowe oraz przedstawiciele wielu organizacji.
Po uroczystościach religijnych oficjalne wręczenie sztandaru odbyło się na głównym placu apelowym słupskiej Szkoły Policji. Sztandar wręczył przewodniczący Komitetu Honorowego wojewoda słupski Kazimierz Klejna, a odebrał go Komendant Szkoły insp. Edward Sobków. Uroczystość w Szkole Policji odbyła się z pełnym ceremoniałem, w obecności zaproszonych gości z Komendantem Głównym Policji na czele.
Tego samego dnia, 6 listopada 1993 roku, na frontonie głównego budynku dydaktycznego odsłonięto tablicę poświęconą polskim policjantom poległym i pomordowanym w służbie dla Ojczyzny. Tablica została ufundowana przez Cech Rzemiosł Różnych w Słupsku. Starsi Cechu obecni byli również na uroczystościach.
Pod tablicą natomiast w specjalnym wykuszu umieszczono urnę z ziemią, pobraną z nekropolii Miednoje, gdzie spoczywają polscy policjanci - jeńcy Ostaszkowa pomordowani w Kalininie. Odsłonięcia tablicy dokonał Komendant Główny Policji insp. Zenon Smolarek.