Aktualności

O zapobieganiu torturom

Data publikacji 24.09.2024

W trakcie swojej codziennej służby policjant może zetknąć się między innymi z przypadkiem stosowania tortur. O tym jak rozpoznać to zjawisko mówiła podczas kolejnych, cyklicznych warsztatów Pełnomocnik Komendanta Szkoły do spraw Ochrony Praw Człowieka.

Warsztaty poprowadziła Pełnomocnik Komendanta Szkoły Policji w Słupsku do spraw Ochrony Praw Człowieka podkom. Anna Kirszner-Pryca, która mówiła między innymi o tym, że nasz kraj z każdym rokiem staje się coraz bardziej wielokulturowym i wieloetnicznym, dlatego też policjanci pełniąc służebną rolę wobec społeczeństwa, stoją na straży praw i wolności wszystkich ludzi. Jedną z sytuacji, z którą mogą spotkać się policjanci podczas swojej codziennej służby, może być wezwanie na pomoc osobie, wobec której stosowane są tortury.

Policjant wykonując swoje obowiązki kieruje się przede wszystkim prawem, ale jego stosowanie nie wyklucza ludzkiego podejścia i traktowania każdego człowieka z szacunkiem. Dlatego też w trakcie zajęć warsztatowych Pani Pełnomocnik, szczególną uwagę zwracała na zjawisko stosowania tortur, które opisane jest również w Artykule 2. Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.

Seria cyklicznych warsztatów poświęconych szeroko pojętej tematyce Praw Człowieka organizowana jest cykliczne dla policjantów z poszczególnych komórek organizacyjnych Szkoły Policji. Całość odbywa się w ramach tak zwanego doskonalenia lokalnego policjantów.

Powrót na górę strony