Słuchacze w izbie wytrzeźwień
Aby wzbogacić przekazywaną podczas zajęć wiedzę, wykładowcy słupskiej Szkoły Policji odwiedzają ze słuchaczami różnego rodzaju instytucje, których działalność związana jest z codzienną policyjną służbą.
W ramach popołudniowych zajęć fakultatywnych wykładowczynie Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego odwiedziły wraz z młodymi policjantami słupski Ośrodek Pomocy Osobom Nietrzeźwym i Bezdomnym prowadzony przez Stowarzyszenie „Andras”. Ośrodek mieści się w budynku funkcjonującej przez wiele lat przy ulicy Gdyńskiej Izby Wytrzeźwień.
Słuchacze mieli możliwość zapoznania się z zasadami funkcjonowania placówki, a przede wszystkim zasadami przyjęcia osób w celu wytrzeźwienia. Oprowadzający policjantów przedstawiciel Ośrodka omówił między innymi podstawy prawne oraz dokumentacje wymaganą podczas przyjęcia osób w celu wytrzeźwienia.
Dzięki takim fakultatywnym zajęciom, słuchacze - już po rozpoczęciu służby - będą mogli w profesjonalny sposób zająć się osobą dowożoną do placówki w celu wytrzeźwienia oraz w odpowiedni sposób wypełnić niezbędną dokumentację z tym związaną.
Warto również dodać, że w przypadku braku izby wytrzeźwień, zatrzymana do wytrzeźwienia osoba umieszczana jest w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych (PdOZ). Jednak przed umieszczeniem jej PdOZ`cie konieczne jest badanie lekarskie w placówce służby zdrowia, które potwierdzi brak przeciwwskazań do umieszczenia nietrzeźwej osoby w tego rodzaju pomieszczeniu.