Aktualności

Odprawa roczna 2023

Data publikacji 24.01.2024

Podsumowanie działalności jednostki w 2023 roku, w tym omówienie najważniejszych przedsięwzięć i inwestycji zrealizowanych w ostatnich dwunastu miesiącach - to główne tematy odprawy rocznej, która odbyła się w słupskiej Szkole Policji.

Narada roczna to cykliczne spotkanie podsumowujące działalność placówki w ostatnich dwunastu miesiącach. W trakcie narady poszczególne jednostki organizacyjne omawiają roczny okres pracy, a także przedstawiają zamierzenia, które realizować będą bieżącym roku. Naradzie przewodniczył Komendant Szkoły insp. Piotr Cekała

W ubiegłym roku wykładowcy zrealizowali łącznie ponad 70 tysięcy godzin zajęć, a mury uczelni opuściło 2103 absolwentów szkolenia zawodowego podstawowego, czyli policjantów rozpoczynających dopiero służbę w Policji. Nauka teoretyczna połączona była z praktyką - patrole złożone między innymi ze słuchaczy Szkoły Policji obecne były na ulicach wielu miast i kurortów województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Szkolenie nowych kadr jest podstawowym profilem działalności najstarszej w Polsce Szkoły Policji, jednak nie był to jedyny obszar. W minionym roku zrealizowano również 121 edycji kursów specjalistycznych dla policjantów i pracowników Policji. Słupska Szkoła, jako jedyna w kraju, realizuje również szkolenia dla policjantów pełniących służbę w jednostkach Policji w ramach kontyngentów policyjnych. Wykładowcy słupskiej Szkoły są również współautorami nowego, realizowanego tylko w Słupsku, szkolenia specjalistycznego w zakresie prowadzenia działań pościgowych.

Łącznie w 2023 roku szkolenia zawodowe i kursy specjalistyczne ukończyło łącznie 6 tysięcy policjantów i pracowników cywilnych Policji. W minionym roku odbyły się także 74 inne przedsięwzięcia szkoleniowe, w których uczestniczyło ponad 5,7 tysiąca osób.

W 2023 roku intensywnie rozwijała się też współpraca międzynarodowa. Kolejny rok z rzędu kontynuowana była współpraca z amerykańską Bazą Wsparcia Marynarki Wojennej USA w Redzikowie pod Słupskiem, Wyższą Szkołą Policji w Oranienburgu pod Berlinem, chorwacką Akademią Policji w Zagrzebiu oraz litewską Szkołą Policji w Kownie.
Rozwojowi kontaktów międzynarodowych sprzyjały również przygotowania do tegorocznej realizacji w słupskiej Szkole Policji międzynarodowego projektu szkoleniowego finansowanego z europejskiego programu Erasmus+.

Wśród nowych przedsięwzięć szkoleniowych, które po raz pierwszy odbyły się ubiegłym roku, znalazło się między innymi kilka edycji warsztatów z oględzin miejsc użycia materiałów i urządzeń wybuchowych z udziałem przedstawicieli Laboratorium Kryminalistycznego KWP
w Gdańsku, funkcjonariuszy pomorskiego garnizonu Policji, żołnierzy z Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu, a także żołnierzy z 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku. Rozpoczęcie każdej edycji poprzedziła - na poligonie - seria kontrolowanych wybuchów różnych przedmiotów, resztkami których zajmowali się później kryminalistycy.
Po raz pierwszy odbyły się również warsztaty poświęcone wykorzystaniu zaawansowanych urządzeń elektronicznych do pomiaru w technologii 3D geometrii otoczenia, położenia
i konfiguracji śladów na miejscu zdarzenia drogowego lub w miejscu popełnienia czynu zabronionego.

 

Powrót na górę strony