Po służbie czas na emeryturę
Po wielu latach służby w policyjnym mundurze na zaopatrzenie emerytalne przeszła grupa policjantów Szkoły Policji. W ostatnim dniu służby życzenia odchodzącym funkcjonariuszom złożyli zastępcy Komendanta Szkoły: mł.insp. Alina Majchrzak i insp. Maciej Marciniak.
Podinsp. Ewa Pietruczuk służbę w Policji rozpoczęła w listopadzie 2001 roku. Ze Szkołą Policji w Słupsku związana była ponad 19 lat. Od samego początku dała się poznać jako osoba bardzo zaangażowana i oddana wykonywanym obowiązkom służbowym.
W latach 2011-2014 dodatkowo pełniła funkcję Pełnomocnika Komendanta Szkoły Policji w Słupsku ds. Ochrony Praw Człowieka, a w latach 2015-2017 pełniła funkcję zastępcy Pełnomocnika aktywnie angażując się w lokalne i ogólnopolskie przedsięwzięcia mające na celu popularyzację praw człowieka.
Jako psycholog udzielała pomocy psychologicznej i merytorycznej z zakresu psychologii słuchaczom, kadrze i pracownikom Szkoły oraz wykonywała zadania zlecone w ramach współpracy z Komendą Miejską Policji w Słupsku. W ostatnim czasie realizowała także zadania z zakresu psychologii zarządzania zasobami ludzkimi, między innymi prowadząc cyklicznie zajęcia fakultatywne dla słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego „Motywowanie, zarządzanie czasem, proces adaptacji w sytuacji zaostrzonego reżimu sanitarnego”.
Kom. Damian Sułkowski służbę w w Policji rozpoczął w sierpniu 2005 roku na stanowisku kursanta Plutonu Prewencji Kompanii Prewencji OPP w Gdańsku. Na początku swojej kariery zawodowej przez prawie 10 lat pełnił służbę w jednostkach terenowych, zaczynając od najniższych stanowisk w pionie prewencyjnym. Wykonywał powierzone zadania w komórce patrolowo-interwencyjnej, a następnie ruchu drogowego.
Ze Szkołą Policji w Słupsku związany był od czerwca 2015 roku. W Zakładzie Prewencji i Ruchu Drogowego Pełnił służbę na stanowiskach dydaktycznych zaczynając od stanowiska instruktora. Do jego zadań należało między innymi prowadzenie zajęć dydaktycznych zgodnie z obowiązującymi programami szkolenia oraz doskonalenia zawodowego, bieżące dokonywanie oceny wiedzy, umiejętności i predyspozycji słuchaczy do realizacji zadań służbowych, kształtowanie postaw słuchaczy ukierunkowanych na przestrzeganie prawa i poszanowanie godności człowieka oraz postępowania zgodnego z zasadami etyki zawodowej policjanta.
Asp.szt. Arkadiusz Falkowski służbę w Policji rozpoczął w sierpniu 1994 roku na stanowisku aplikanta Referatu Dzielnicowych XIII Komisariatu Policji Komendy Rejonowej Policji Warszawa-Żoliborz. Od października 1997 roku pełnił służbę w Kompanii Patrolowo-Interwencyjnej Komendy Rejonowej Policji w Słupsku.
Służbę w Szkole Policji nasz Kolega rozpoczął w sierpniu 2000 roku na stanowisku instruktora Zakładu Działań Zespołowych. Po trzesz latach służby w Szkole został przeniesiony z pionu dydaktycznego do pionu logistycznego - do Sekcji Administracyjno-Gospodarczej Wydziału Gospodarki Materiałowo-Technicznej i Transportu Szkoły Policji w Słupsku. Z tą komórką organizacyjną związany był już do końca swojej służby.
Jako specjalista zajmował się prowadzeniem gospodarki sprzętu uzbrojenia, ewidencji głównej ilościowej sprzętu uzbrojenia oraz jej sprawdzaniem, gospodarką magazynową, planowaniem potrzeb uzbrojenia, a także organizowaniem i bezpośrednim udziałem w konwojach broni i amunicji.
Na przełomie lat 2019 i 2020 był delegowany do służby w Polskim Kontyngencie Policyjnym Misji Europejskiej w zakresie praworządności w Kosowie, gdzie miał powierzone obowiązki specjalisty zespołu Logistyki Jednostki Specjalnej Polskiej Policji.
Asp.szt. Piotr Panek służbę w policji rozpoczął w 2001 roku jako kursant Oddziału Prewencji Policji w Warszawie. Po dwóch latach służby w Stolicy został przeniesiony na stanowisko kursanta Zespołu Konwojowo-Ochronnego w Komendzie Powiatowej Policji w Działdowie. Z jednostką tą zawiązany był do kwietnia 2015 roku.
Od kwietnia 2015 roku rozpoczął służbę w Zakładzie Interwencji Policyjnych na stanowisku instruktora na następnie specjalisty i młodszego wykładowcy. Specjalizował się w szkoleniach z zakresu taktyki interwencji; prowadził również zajęcia na kursach specjalistycznych dla dzielnicowych.