O sposobach walki z handlem ludźmi
W wykładach dotyczących walki z handlem ludźmi, które zorganizowano w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie uczestniczyli przedstawiciele Szkoły Policji w Słupsku. To jeden z wielu przykładów współpracy pomiędzy obiema jednostkami.
W ramach obchodów Europejskiego Dnia Przeciwko Handlowi Ludźmi policjanci ze Szkoły Policji uczestniczyli w wykładach pod tytułem „Współczesny obraz pracy przymusowej”. Gościem specjalnym tego spotkania była Prezes Fundacji przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu “La Strada”, Irena Dawid-Olczyk.
Zagadnieniom walki z handlem ludźmi poświęcone były również wykłady, które odbyły się w auli słupskiej Szkoły Policji. Poprowadziła je Pełnomocnik Komendant Szkoły do spraw Praw Człowieka podinsp. Dorota Trzaskuś.
Handel ludźmi jest zjawiskiem podlegającym dynamicznym przemianom. Przestępcy związani z tym procederem ciągle szukają nowych sposobów na werbowanie kolejnych ofiar. W ostatnich latach obserwuje się pewne zmiany w formach najczęściej popełnianych przestępstw związanych z handlem ludźmi. Obecnie, od kilku już lat, dominującą formą handlu ludźmi jest wykorzystanie do pracy przymusowej.
Ważne numery telefonów
Krajowe Centrum Interwencyjno-Konsultacyjne dla ofiar handlu ludźmi
+48 22 628 01 20
Policja - Wydział do walki z handlem ludźmi
+48 664 974 934
e-mail: handelludzmibsk@policja.gov.pl
Fundacja La Strada
+48 22 628 99 99
Stowarzyszenie Po-MOC
+48 322 553 869