Wykładowcy na "Paramedyku"
Przedstawiciele Szkoły Policji uczestniczyli w charakterze obserwatorów podczas kolejnej edycji „Paramedyka”. Od 15 lat w Trójmieście odbywają się ćwiczenia, podczas których mundurowi mogą sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności oraz doskonalić kompetencje w zakresie współpracy różnych służb i formacji.
Warsztaty, konferencja i zawody, czyli praktyczne szkolenie z zakresu ratownictwa medycznego i medycyny taktycznej zgromadziły w tegorocznej, jubileuszowej XV. edycji „Paramedyka”, siedemnaście zespołów z uzbrojonych formacji specjalnych podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministrowi Obrony Narodowej oraz Ministrowi Sprawiedliwości.
Tegoroczna edycja objęta została honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji i dotyczyła „Działań ratunkowych służb w sytuacjach wystąpienia zdarzenia nagłego”. Celem szkolenia jest utrwalenie podstawowej wiedzy w zakresie czynności ratunkowych, w szczególności: rozpoznawania i wczesnego reagowania w przypadku masywnych krwotoków, diagnostyki USG w stanach zagrożenia życia, czy postępowania w sytuacji użycia bojowych środków trujących.
Szkolenie, które rozpoczęło się konferencją i warsztatami otworzył zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. dr Robert Sudenis.
Przedstawiciele Szkoły Policji w Słupsku systematycznie uczestniczą w „Paramedyku” jako obserwatorzy. W przeszłości byli także organizatorami wybranych konkurencji a także prowadzili wykłady w teoretycznej części szkoleniowej.
(kgp/sp)