Nowi oficerowie w Szkole Policji
Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej, na pierwszy stopień w korpusie oficerskim - podkomisarza, mianowani zostali kolejni wykładowcy słupskiej Szkoły Policji. Tym razem oficerskie grono powiększyło się o trzy osoby.
Zgodnie z dokumentem podpisanym przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, z dniem 15 marca 2022 roku, na pierwszy stopień w korpusie oficerów młodszych mianowali zostali:
- st.asp. Joanna Mikulak
- st.asp. Łukasz Kaźmierczak
- mł.asp. Aleksander Ziobro
Mianowania na ten stopień dokonuje wyłącznie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Warunkiem mianowania jest między innymi posiadanie wyższego wykształcenia i ukończenie szkolenia dla absolwentów szkół wyższych bądź też ukończenie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, która prowadzi wszystkie szkolenia w tym zakresie. Kolejnym niezbędnym warunkiem jest uzyskanie pozytywnej oceny na egzaminie oficerskim.
Warto również przypomnieć, że w ubiegłym roku decyzjami Prezydenta Rzeczpospolitej na pierwszy stopień oficerski mianowanych zostało 9 policjantów słupskiej Szkoły Policji, są to:
- podkom. Łukasz Gdaniec
- podkom. Łukasz Gierat
- podkom. Krystian Kramarczyk
- podkom. Kamilla Krzesińska
- podkom. Arkadiusz Milewski
- podkom. Dariusz Makowski
- podkom. Anna Rawska
- podkom. Piotr Sobota
- podkom. Maciej Witka
Stopień podkomisarza Policji jest najniższym stopniem oficerskim; w wojsku jest to odpowiednik podporucznika a w Państwowej Straży Pożarnej - młodszego kapitana.
W stopniu podkomisarza policjant służy co najmniej trzy lata, po tym okresie może być awansowany na kolejny stopień - komisarza Policji. W określonych przypadkach okres ten może ulec skróceniu.