Uczą a także publikują
Systematycznie powiększa się nasza biblioteka artykułów poświęconych różnym aspektom policyjnej służby a także działań związanych z bardzo szeroko pojętym zapewnieniem bezpieczeństwa. Tym razem zachęcamy do lektury dwóch wybranych artykułów, których autorami są policjanci ze słupskiej Szkoły Policji.
Udzielenie najprostszej pierwszej pomocy, nie jest trudne jeśli posiadamy minimum wiedzy. Warto jednak co pewien czas odświeżać i poszerzać swoje wiadomości. Na naszej stronie publikujemy kolejny artykuł napisany przez wykładowców specjalizujących się w udzielaniu pierwszej pomocy. Tym razem uwagę poświęcono krwotokom, a dokładniej błędom, które mogą się pojawić w sytuacji stresu związanej z ratowaniem ludzkiego życia.
Od sposobu zatamowania krwotoku, może zależeć życie osoby poszkodowanej, gdyż intensywny wypływ krwi może doprowadzić do wstrząsu, a w dalszej perspektywie również do nieodwracalnych zmian w organizmie i w konsekwencji śmierci. Artykuł autorstwa mł.asp. Aleksandra Ziobro polecamy wszystkim, którzy interesują się zagadnieniami pierwszej pomocy, szczególnie zaś policjantom, którzy - przypomnijmy - posiadają przeszkolenie w zakresie ratowania ludzkiego życia.
Kolejny z artykułów, napisanych przez naszych wykładowców, dotyczy najbardziej popularnych mitów i faktów związanych z przemocą w rodzinie. Żyjemy w czasach, w których ludzie przesyceni są nienawiścią i zazdrością a przemoc fizyczna, psychiczna, znęcanie się, maltretowanie dzieci i inne zachowania zagrażają życiu i zdrowiu człowieka oraz wkomponowują się w krajobraz otaczającego nas świata.
Obecnie problem przemocy jest tematem bardzo nagłaśnianym pisze w swoim artykule mł.asp. Adrianna Pawłoś. Media niemal codziennie donoszą o przykrych wydarzeniach, których podłożem jest stosowanie różnych form przemocy. Warto przyjrzeć się mitom i faktom dotyczącym przemocy w rodzinie.