Szkoła Policji w skali 1:87
Po ponad 7 latach pracy dobiega końca tworzenie dioramy słupskiej Szkoły Policji. W czasie wolnym od służby konstruuje ją jeden z wykładowców.
Diorama ukazuje kwartał Słupska pomiędzy ulicami Kilińskiego, Wandy i Kościuszki. Znajdują się tam wszystkie budynki, ulice a także drzewa odwzorowane na podstawie zdjęć lotniczych. Całość przedstawia działalność Szkoły Policji podczas normalnego dnia zajęć. Na wewnętrznych ulicach znajdują się pojazdy, słuchacze prowadzą ćwiczenia z interwencji a ekipy remontowe przeglądają instalację kominową na jednym z budynków garażowych.
Autorem dioramy, która zajmuje ponad 12 metrów kwadratowych jest kom. Igor Jeżyna z Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego, który w wolnym czasie buduje poszczególne elementy. Całość powstaje nie z gotowych elementów, ale wszystko konstruowane jest przez policyjnego modelarza z przeróżnych materiałów, jak na przykład elementy szczoteczek do mycia butelek, czy aluminiowe folie z opakowań czekolad. Skala dioramy wynosi 1:87.
Diorama według definicji słownikowej to „rodzaj makiety modelarskiej wykonywanej różnymi technikami plastycznymi i modelarskimi, przedstawiającej najczęściej wydarzenia historyczne, sceny przyrodnicze lub modele urbanistyczne. Ze względu na trójwymiarowość jest atrakcyjnym nośnikiem treści edukacyjnych, przez co chętnie wykorzystywana jest w ekspozycjach muzealnych”.