Sekcja konna w Szkole Policji
Przez dwa lata funkcjonowała w słupskiej Szkole Policji Sekcja Konna. Policjanci na koniach pełnili na rzecz Komendy Miejskiej patrole prewencyjne między innymi w miejskich parkach i lasach.
Pomysłodawcą utworzenia Sekcji Konnej był mł.insp. w st. spocz. Tomasz Kozak, który wraz z kilkoma wykładowcami i słuchaczami zajął się przygotowaniem koni oraz niezbędnym szkoleniem. W sekcji, oprócz jej założyciela, znaleźli się także Jarosław Tetrycz, Zbigniew Szyszko i Bogdan Walczak. Łącznie sekcja liczyła 15 policjantów. W większości byli to słuchacze ówczesnego szkolenia zawodowego podstawowego, które trwało wtedy 12 miesięcy. Wśród członków sekcji byli między innymi policjanci, którzy wcześniej zdobywali tytuły mistrzowskie w WKKW - wszechstronnym konkursie konia wierzchowego.
Policyjne patrole ze słupskiej Szkoły Policji można było spotkać na zielonych terenach miasta - Parku Kultury i Wypoczynku, Starym Cmentarzu oraz w Lasku Północnym i Lasku Południowym. Kilkakrotnie patrole konne występowały jako zabezpieczenie podczas oficjalnych uroczystości miejskich, co zawsze spotykało się z bardzo życzliwym przyjęciem uczestników.
Przez dwa lata policyjni jeźdźcy korzystali ze znajdującej się niedaleko Szkoły stajni Fundacji na rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Nadzieja”. Konie były udostępniane do służby nieodpłatnie w zamian za ich systematyczne ujeżdżanie.
Po dwóch latach działania przyszedł czas na podjęcie decyzji, co do dalszego funkcjonowania sekcji konnej. Należało bowiem przeznaczyć na stałe kilka etatów przynależnych sekcji oraz przygotować stajnie przy ulicy Zamiejskiej na terenie należącym do Szkoły Policji, w których na stałe rezydowałyby konie. Ostatecznie ówczesne kierownictwo Szkoły nie zdecydowało się na przedłużenie działania sekcji, która przez dwa lata zdążyła wpisać się w miejski pejzaż.