Aktualności

Ogólnopolskie zawody w Szkole Policji

Po pandemicznej przerwie powracamy do organizacji Ogólnopolskich Zawodów dla Policjantów Oddziałów Prewencji oraz Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji, w których udział biorą plutony policjantów ze wszystkich garnizonów w Polsce. W tym roku odbędzie się czwarta edycja tej imprezy, która - przypomnijmy - organizowana jest co dwa lata. Turniej ten jest również okazją do spotkania i wymiany doświadczeń pomiędzy policjantami z różnych części Polski, którzy na skutek specyfiki swojej służby nie często mają szansę na spotkanie w tak szerokim gronie.

Sztandarową imprezą jest coroczny Finał Turnieju Par Patrolowych „Patrol roku”, który - po wcześniejszych eliminacjach - gromadzi w słupskiej Szkole najlepsze patrole prewencji z każdego garnizonu. W tym roku odbędzie się już XXVIII. edycja tej rywalizacji.

Zawodami, które także wrosły już na stałe do corocznego kalendarza wydarzeń Szkoły Policji są również Międzynarodowe Zawody Strzeleckie Szkół i Ośrodków Szkolenia Służb Mundurowych. Udział w tych mistrzostwach biorą także policjanci z Niemiec, Litwy i Chorwacji. Jesienią zorganizujemy już XII. edycję tych mistrzostw.

Ostatnią ogólnopolską imprezą organizowaną w Słupsku są Mistrzostwa Policyjnych Ratowników w udzielaniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W tym roku IX .edycja mistrzostw - poprzedzona eliminacjami wojewódzkimi - odbędzie się na początku czerwca.

Harmonogram imprez wraz z dokładnymi datami.

Mistrzostwa ratowników KPP  5-7 czerwca
Finał Turnieju Par Patrolowych  11-13 września
Turniej Oddziałów Prewencji  23-27 września
Mistrzostwa strzeleckie  25. października

Powrót na górę strony