Na pudle w Maratonie Komandosa

image Kolejne osiągnięcia sportowe naszych policjantów, którzy wystartowali w morderczym „Maratonie Komandosa” organizowanym w Lublińcu-Kokotku niedaleko Częstochowy. Drużynowo reprezentacja Szkoły Policji w Słupsku zajęła 4. miejsce.

Biegacze, którzy startują w biegu musza być ubrani w kompletny mundur polowy i odpowiednie do niego buty. Dodatkową trudnością jest plecak, który waży co najmniej 10 kilogramów; jedzenie i picie, które biegacz bierze ze sobą stanowią dodatkowe dociążenie. W trakcie biegu osoby kibicujące na trasie nie mogą podawać żadnych posiłków i napojów. Biegacze mogą jedynie skorzystać z punktu żywieniowego na półmetku, na którym wcześniej zostały wyłożone ich rzeczy.

W tegorocznej edycji ekipa ze słupskiej Szkoły Policji wystartowała w trzyosobowym składzie. Na starcie stanęło ponad 600 biegaczy. Zdobyliśmy drużynowo 4. miejsce, a indywidualnie, na podium znalazł sięmł.asp. Paweł Piotraschke. Nasz reprezentant jest też posiadaczem drugiego czasu w całej historii Maratonu Komandosa (3 godz. 06 min. 23 sek.).
Dla naszych biegaczy Maraton Komandosa jest najważniejszą imprezą w roku i jednocześnie podsumowaniem całego sezonu. Wyniki naszej reprezentacji przedstawiają się następująco: