Sukces wykładowcy i słuchaczy

image Kolejny sukces sportowy odniósł wykładowca Szkoły Policji w Słupsku mł.asp. Robert Małecki. Podczas odbywającego się w Warszawie Pucharu Polski w Koluchstyl nasz policjant wywalczył III. miejsce. Dodatkowo mł.asp. Małecki przygotował do startu w tych mistrzostwach trzech innych policjantów.

W trakcie odbywających się podczas minionego weekendu zawodów Robert Małecki wywalczył w swojej kategorii wagowej III. miejsce. Dodatkowo do zawodów przygotował także trójkę policjantów. Dwaj słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego: Kamil Smoliniec i Mateusz Wańczyk, przebywający aktualnie w słupskiej Szkole Policji, zajęli ex æquo V. miejsce. Najlepszą pozycję wywalczyła jednak Justyna Koralewska, która w swojej kategorii wagowej uplasowała się na II. miejscu.
Poniżej prezentujemy szczegółowo miejsca wywalczone przez policjantów:

2. miejsce - kat. 74 kg    post. Justyna Koralewska    KP Swarzędz
                              3. miejsce - kat. 92 kg    mł.asp. Robert Małecki    SP Słupsk
                              5. miejsce - kat. 83 kg    post. Kamil Smoliniec    SP Słupsk
                              5. miejsce - kat. 83 kg    post. Mateusz Wańczyk    SP Słupsk

Koluchstyl to walka sportową i samoobroną o szerokim wachlarzu zastosowania. Wiele technik w stójce to dźwignie wykonywane po ataku przeciwnika. Są również uderzenia na punkty witalne. Jest to połączenie technik zaczerpniętych z różnych stylów oraz kilka technik autorstwa twórcy stylu - Wiesława Kolucha, reprezentanta Kadry narodowej Judo i wielokrotnego medalisty Mistrzostw Polski w latach 1981-87.

W samoobronie Koluchstyl używa się szerokiego arsenału technik walki oraz broni, w odmianie sportowej zawodnicy walczą ze sobą tylko w parterze. W Polsce sport ten trenuje czynnie około 20 tysięcy osób. Na świecie natomiast ta dyscyplina sportu uprawiana jest w ponad 30 państwach.