Policjant ze Szkoły Policji reprezentantem Polski

image Kolejny raz policjant ze Szkoły Policji w Słupsku został powołany do lekkoatletycznej kadry Polski. Asp.sztab. Dariusz Guzowski reprezentował nasz kraj podczas biegu ultramaratońskiego na dystansie 100 km, który został rozegrany we Włoszech.

Mistrzostwa Świata i Europy w Biegu Długodystansowym zostały rozegrane w mieście Seregno niedaleko Mediolanu. Na starcie biegu stanęło ponad 370 biegaczy, z których do mety dotarła zaledwie połowa. W czteroosobowej reprezentacji Polski znalazło się dwóch policjantów: Dariusz Guzowski ze Szkoły Policji w Słupsku i Adam Thiel z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku. Reprezentant naszej Szkoły przyznaje, że przygotowania do tego biegu trwały ponad pół roku. Aby wystartować w ultra maratonie, podczas normalnych treningów trzeba pokonywać po 23-30 kilometrów. Równie ważne jest przygotowanie psychiczne.

- Mniej więcej w okolicach 80 kilometra nastąpił kryzys; myślałem, że zejdę z trasy, ale wcześniej zrobił to już Adam Thiel i gdybym zrezygnował, polska reprezentacja nie byłaby klasyfikowana w „drużynówce”. Miałem już 80 kilometrów w nogach, to mnie jeszcze zmobilizowało, choć linię mety przebiegłem już „na oparach” – mówi Dariusz Guzowski.

Policjant ze Szkoły Policji w Słupsku już kilkakrotnie reprezentował nasz kraj w koszulce z orłem na piersi. Jako jedyny reprezentant Polski wystartował w ubiegłym roku na Mistrzostwach Świata w Biegu Trialowym w Irlandii. Polski Związek Lekkiej Atletyki powołał także naszego policjanta rok temu na Mistrzostwa Świata w biegu na dystansie 100 kilometrów, które odbywały się wówczas w holenderskim Winhoten.
W 2010 roku w Gibraltarze, podczas takiej samej imprezy (100 km) Dariusz Guzowski zajął 54. miejsce, a w polskiej odmianie tego biegu rozgrywanej w Kaliszu Kaliszu zdobył 3. miejsce.
Słupski policjant jest także liderem, rozgrywanego w Lublińcu, Maratonu Komandosa. W klasyfikacji wieloletniej zajmuje on 1. miejsce. Dodajmy, że rekord trasy tego morderczego maratonu należy do kolejnego policjanta ze Szkoły Policji w Słupsku - Pawła Piotraschke.

Wyniki reprezenracji Polski w Mistrzostwa Świata i Europy w Biegu Długodystansowym - Seregno 2012