Sportowe sukcesy wykładowców

image Wykładowca Szkoły Policji w Słupsku znalazł się w kadrze narodowej na II Mistrzostwa Świata w Koluchstyl, które rozegrane zostały w Białymstoku. Kolejny z naszych reprezentantów zwyciężył w biegu poświęconemu handlowi ludźmi.

Mł.asp. Robert Małecki, jako reprezentant polskiej kadry narodowej wytarował w II Mistrzostwach Świata w Koluchstyl. Podczas jednego spotkania na macie zmierzyli się zawodnicy w – stworzonej przez Polaka - dyscyplinie Koluchstyl oraz w azjatyckich, bardzo starych i jakże egzotycznych stylach Alysh (zapasy na pasach), Koshti i Kurash (irańskie zapasy).
W imprezie udział wzięło ponad 300 zawodników z 37 krajów, między innymi z Laosu, Kongo, Kamerunu, RPA, Mongolii, Brazylii, Urugwaju, Indii, Indonezji czy Pakistanu.

Wykładowca Szkoły Policji swoją pierwsza walkę stoczył z Białorusinem Aliaksejem Tsvirko - utytułowanym zawodnikiem Judo i Wrestlingu. Mimo zaciętej walki zawodnik z Białorusi musiał uznać wyższość naszego wykładowcy. Po kolejnych walkach mł.asp. Robert Małecki przegrał z zawodnikiem Litwy w wyniku czego uplasował się w klasyfikacji generalnej mistrzostw na 9 miejscu.

Celem Koluchstyl jest integracja zawodników ze wszystkich dyscyplin sztuk walki i sportów walki. W zawodach biorą udział zawodnicy uprawiający takie dyscypliny jak: judo, zapasy, jujitsu, sumo, sambo, mma, grapling, bjj, karate, taekwondo i inne. Mają oni okazję poznać się, podzielić się swoim doświadczeniem, poznać zalety i techniki innych dyscyplin poszerzając swoje horyzonty.
Niektóre techniki (chwyty i trzymania) można również wykorzystywać w doskonaleniu umiejętności policjantów kształcących się na kursach specjalistycznych między innymi z zakresu wykorzystania siły fizycznej jako środka przymusu bezpośredniego.

imageW dobrej formie znajduje się cały czas mł.asp. Paweł Piotrsachke, który podczas minionego weekendu wystartował w „I Biegu ku świadomości Handlu Ludźmi”. Trasa biegu, o długości 10 km, wiodła ulicami Słupska, zaś meta zlokalizowana była na stadionie 650-lecia.

Nasz reprezentant pokonał wszystkich 250 zawodników i zdobył I-sze miejsce z czasem 31 minut i 32 sekundy. Kolejny sprawdzian formy naszego zawodnika odbędzie się podczas - organizowanego w Słupsku 11 listopada - „Biegu Niepodległości” i rozgrywanego kilka tygodniu później "Biegu Komandosa" w Lublińcu koło Częstochowy.