Aktualności

GISW w murach Szkoły

Data publikacji 24.06.2026

W ostatnich dniach miało miejsce szkolenie dla Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej. Jest to pierwsze tego typu szkolenie dla funkcjonariuszy SW, które można było zrealizować na mocy podpisanego porozumienia z Dyrektorem Okręgowego Służby Więziennej w Koszalinie.

Najnowsze porozumienie, które podpisane zostało przez Komendanta Szkoły Policji insp. Piotra Cekałę i Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Koszalinie płk. Tomasza Raczyka weszło w życie i można już zapoznać się z jego wymiernymi efektami.

W minionym tygodniu odbyło się szkolenie skierowane dla Grupy Interwencyjnej SW, gdzie Nasi wykładowcy z Zakładu Interwencji Policyjnych utrwalali wiedzę więzienników dotyczącą pracy na broni, sposobu poruszania się oraz współpracy w warunkach bojowych.

Zajęcia dotyczące taktyki interwencji są bardzo istotnym elementem wyszkolenia każdego funkcjonariusza. Ćwiczenia, które zostały przeprowadzone w przyziemiu głównego budynku dydaktycznego przez swoją specyfikę dodatkowo mają realne odzwierciedlenie w codziennej służbie więzienników.

Powrót na górę strony