Kolejna edycja „Tygodnia kadeta” z udziałem naszych słuchaczy
W „Tygodniu Kadeta”, który odbywał się w Szkole Policji Litwy uczestniczyła grupa polskich policjantów - słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego ze słupskiej Szkole Policji. To kolejny przykład intensywnej współpracy, którą od kilkunastu lat prowadzą Szkoły Policji.
Tym razem do litewskiej Szkoły Policji pojechali słuchacze, którzy przed kilkoma miesiącami po raz pierwszy założyli policyjny mundur. Razem z nimi w przedsięwzięciu udział wzięli słuchacze policyjnych szkół z Litwy, Łotwy oraz Francji.
Tygodniowy pobyt był bardzo intensywny. Wśród zajęć przygotowanych dla słuchaczy znalazła się pomoc medyczna, taktyka i techniki interwencji, technika jazdy i używanie pojazdu uprzywilejowanego oraz strzelanie dynamiczne z pojazdu. Osobny punkt stanowiły zajęcia z wyszkolenia strzeleckiego. Ponadto uczestnicy brali udział w nocnej służbie patrolowej na terenie Kowna.
W ramach wizyty gościli w siedzibie Komendy Głównej Policji oraz znajdującym się tam Centrum Kryminalnym. W czasie wolnym słuchacze mieli możliwość nawiązania kontaktów z policjantami innych państw. Dodatkowo słuchacze mieli możliwość zwiedzenia Kowna.
Szkoła Policji w Słupsku i Szkoła Policji Litwy rozpoczęły wspólne działania szkoleniowe przed kilkunastoma laty od wspólnych zajęć policjantów z jednostek nadgranicznych, które odbywały się w Granicznym Punkcie Kontaktowym w Budziskach. Było to jeszcze przed przystąpieniem naszych państw do Układu z Schengen.









