Policyjne biegi w Brandenburgii

Data publikacji 27.09.2024

Czołową lokatę wywalczył reprezentant Szkoły Policji podczas biegów przełajowych zorganizowanych przez Policję landu Brandenburgia. Start polskich policjantów w tej imprezie to jeden z elementów współpracy Wyższej Szkoły Policji w Oranienburgu i Szkoły Policji w Słupsku.

Jesienny bieg przełajowy, który był jednocześnie Policyjnymi Mistrzostwami Landowymi, został rozegrany na dwóch dystansach 3,5 i 10 kilometrów. Trasy zostały wyznaczone w kompleksie leśnym nad jeziorem Lehnitz, które znajduje się w pobliżu oranienburskiej szkoły.
Na dystansie 3,5 kilometra nasz reprezentant, mł.asp. Arkadiusz Połeć, po zaciętej walce wywalczył 2. miejsce z czasem 13 min. i 14 sek.
Na dłuższym, 10-kilometrowym dystansie, nasi zawodnicy zajęli odpowiednio: 28. miejsce - Robert Siudowski (44 min. 30 sek.) i 29. miejsce - Arkadiusz Połeć (44 min. 33 sek.). Robert Siudowski poprawił dodatkowo swój rekord życiowy na tym dystansie aż o 4 minuty.
Wśród ekip zagranicznych nasi reprezentanci zajęli 1. miejsce.

W ramach polsko-niemieckiej współpracy policyjnych szkół,  biegacze z Oranienburga odwiedzą swoich polskich kolegów, by wspólnie wystartować w - organizowanym w Słupsku - Biegu Niepodległości, który już tradycyjnie wystartuje 11. listopada o godzinie 11:11.