Aktualności

Ostatni sprawdzian przed służbą

Data publikacji 04.07.2024

Test końcowy w ostatnim dniu szkolenia zawodowego podstawowego wypełniali dziś rano słuchacze w szkołach policyjnych. Po ponad 7 miesiącach intensywnego zdobywania wiedzy młodzi policjanci po raz ostatni weryfikują to, czego nauczyli się w policyjnych placówkach szkoleniowych.

W godzinach porannych, w policyjnych szkołach kompanie słuchaczy, które kończą dziś swoje szkolenie, przystąpiły do rozwiązywania testu składającego się z 80 pytań. Na udzielenie odpowiedzi policjanci mieli 80 minut, czyli średnio 1 minutę na każde pytanie. W słupskiej Szkole Policji do testu przystąpiło 142 policjantów i policjantek.

Test końcowy organizowany jest zawsze w ostatnim dniu szkolenia zawodowego podstawowego. Pytania obejmują zakres wiedzy, którą policjantki i policjanci przyswajali sobie przez 7 miesięcy  - tyle bowiem czasu trwa szkolenia zawodowe podstawowe. Tuż po wstąpieniu do Policji i złożeniu ślubowania przechodzi je każdy funkcjonariusz.

Po sprawdzeniu wyników, dziś w godzinach popołudniowych w policyjnych szkołach odbędą się oficjalne zakończenia szkoleń i wręczenia świadectw. Od tej chwili słuchacze będą już mogli pełnić samodzielne służby na podstawowych stanowiskach wykonawczych w pionie prewencji w swoich macierzystych jednostkach.

Powrót na górę strony