Aktualności

Z przedszkolakami o bezpieczeństwie podczas wakacji

Data publikacji 24.06.2024

O bezpieczeństwie podczas wakacji rozmawiali z przedszkolakami wykładowcy Szkoły Policji, którzy zostali zaproszeni na festyn rodzinny. Impreza odbyła się w słupskim przedszkolu miejskim nr 4 „Królestwo skrzatów”.

Policyjny radiowóz i wóz strażacki były atrakcjami, na które najbardziej czekały przedszkolaki. Każde chętne dziecko mogło zasiąść za kierownicą radiowozu, włączać sygnały świetlne i dźwiękowe a także wydawać polecenia przez zamontowany w radiowozie megafon.
Wykładowcy Szkoły Policji podkom. Monika Sadurska i podkom. Dariusz Drzewiecki przygotowali także do przymierzenia wyposażenie policjanta pododdziału zwartego; można było również otrzymać odciski własnych śladów linii papilarnych palców.

Spotkanie z przedszkolakami było także okazją do rozmów o bezpiecznym wypoczynku podczas wakacji. Policjanci mówili o tym jak podróżować samochodem, jak zachowywać się na wodą i co zrobić, jeśli dziecko straci z oczu swoich rodziców przebywając na kąpielisku lub innym miejscu wypoczynku. Równie istotne było kreowanie w oczach dzieci wizerunku policjanta, do którego zawsze można się zwrócić z prośbą o pomoc, zgodnie z policyjnym hasłem „Pomagamy i chronimy”.

 

Powrót na górę strony