Aktualności

XXVIII. finał Turnieju Par Patrolowych - zapowiedź

Data publikacji 21.06.2024

Dobiegają końca wojewódzkie finały ogólnopolskich mistrzostw policjantów prewencji „Turnieju Par Patrolowych - Patrol Roku”. W finale ogólnopolskim, o miano najlepszego patrolu rywalizować będą po dwie reprezentacje z każdego garnizonu w kraju. Tegoroczna, XVIII. finałowa edycja Turnieju, odbędzie w Szkole Policji w Słupsku od 11 do 13 września.

Wrześniowy finał kontynuuje rozpoczęty kilka lat temu nowy etap w rywalizacji służb prewencyjnych - skupienie się na konkurencjach, które efektywnie eksponują najbardziej pożądane cechy policjanta prewencji.
Każda edycja finału „Turnieju Par Patrolowych” pozwala wskazać te płaszczyzny policyjnej praktyki, które wymagają ciągłego doskonalenia. Coraz to nowym wyzwaniom codziennej służby odpowiadają też konkurencje turniejowe, których kolejność rozgrywania oraz charakter zmienia w zależności od interwencji, które przez cały rok podejmują policjanci.

Spektrum warunków, w których rozgrywane będą konkurencje, pozwala na praktyczną weryfikację stosowanych przez policjantów algorytmów postępowania, a także jest okazją do wskazania kierunków w jakich powinno ewoluować doskonalenie zawodowe policjantów pełniących służbę w pionie prewencji. Spotkanie w jednym miejscu policjantów ze wszystkich garnizonów w kraju będzie również doskonałą okazją do wymiany zawodowych doświadczeń z realizacji dotychczasowych zadań.

Zdjęcia z Finału w 2023 roku

Powrót na górę strony