Aktualności

Manewry ratownicze

Przedstawiciele Szkoły Policji uczestniczyli jako obserwatorzy w XI. Manewrach Ratowniczych organizowanych przez Uniwersytet Pomorski w Słupsku. Elementy obserwowanych działań ratowniczych mogą być wykorzystane jako wzbogacenie prowadzonych w Szkole Policji kursów specjalistycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

W trakcie odbywających się w Ustce manewrów studenci kierunku Ratownictwo medyczne podejmowali różnorakie działania na przygotowanych wcześniej miejscach-stacjach. Założenia  obejmowały między innymi resuscytację tonącego dziecka, i noworodka, zdarzenie masowe - porażenie piorunem grupy osób na plaży oraz zdarzenie CBRNE w realiach pola walki. W trakcie działań wykorzystano między innymi fantomy wysokiej wierności.

Zaobserwowane zdarzenia a także ich przygotowanie stanowią inspirację do przyszłych działań związanych z udzielaniem pomocy medycznej podczas organizowanych przez Szkołę Policji przedsięwzięć, takich jak Finał Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych czy też Finał Turnieju Par Patrolowych „Patrol roku”.
Możliwość skorzystania z doświadczeń uniwersyteckich jest o tyle łatwiejsza, że odbywać się może w ramach istniejącego porozumienia pomiędzy Szkołą Policji i Uniwersytetem Pomorskim.

Powrót na górę strony