Aktualności

Plutony słuchaczy w miastach Pomorza Środkowego

Data publikacji 24.05.2024

Kilka plutonów słuchaczy słupskiej Szkoły Policji pełni codziennie służbę na ulicach miast Pomorza Środkowego. Młodych policjantów można spotkać między innymi w Koszalinie, Sławnie, Słupsku i Lęborku oraz na terenie powiatów wokół tych miast. W trakcie tej edycji praktyk słuchacze pełnią służby również w godzinach wieczornych oraz w kursujących po Pomorzu Środkowym pociągach.

Praktyki młodych policjantów odbywają się pod koniec szkolenia zawodowego podstawowego. Słuchacze dysponują już wtedy niezbędną wiedzą teoretyczną i umiejętnościami, które można zweryfikować podczas normalnej służby. Zajęcia praktyczne to pełnienie służby w patrolach pieszych. Dowódcą każdego z takich patroli jest policjant z jednostki terenowej, który zna specyfikę terenu i w odpowiedni sposób potrafi ukierunkować działania młodych funkcjonariuszy.

Każda służba słuchaczy rozpoczyna się odprawą komisariacie, podczas której patrole otrzymują zadania do realizacji podczas służby. Po jej zakończeniu spotykają się ponownie w sali odpraw by omówić podjęte interwencje i działania. Fachowa wiedza teoretyczna jest słuchaczom niezbędna, ale dopiero praktyka w terenie daje możliwość nauki czynności, które później podejmować będą w trakcie swoich codziennych służb.

Słuzby na terenie Słupska

Służby na terenie Lęborka

Powrót na górę strony