Aktualności

Memoriał podkom. Andrzeja Struja

Data publikacji 10.02.2023

Z jednym pucharem powróciła z XIII. Międzynarodowego Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. podkom. Andrzeja Struja reprezentacja piłkarska Szkoły Policji w Słupsku.

W imprezie, która rozgrywana była na obiektach sportowych stolicy, udział wzięły 64 drużyny, które walczyły o palmę pierwszeństwa w trzech kategoriach: kobiet i mężczyzn OPEN oraz mężczyzn 35+.  Podczas uroczystości otwarcia minutą ciszy uczczono pamięć Andrzeja Struja oraz wszystkich policjantów, który polegli na służbie, a także wszystkich obrońców Ukrainy, którzy polegli walcząc z rosyjską agresją.

Podkom. Andrzej Struj zginął 10 lutego 2010 r. na warszawskiej Woli, gdy będąc na urlopie podjął interwencję wobec dwóch chuliganów. Obezwładniony przez policjanta napastnik miał ukryty nóż, który udało mu się wydobyć, gdy drugi z bandytów wrócił na miejsce i zaatakował funkcjonariusza od tyłu. Ciosy nożem okazały się śmiertelne. Sprawców, którzy zbiegli z miejsca zbrodni bardzo szybko zatrzymano i rok później skazano.

Memoriał podkom. Andrzeja Struja przez lata stał się jedną z największych imprez sportowych służb mundurowych w Europie. Turniej to również ważne wydarzenie dla policyjnego środowiska, które popularyzuje sport oraz integruje formację środowisk mundurowych w Polsce i za granicą.

Reprezentacja słupskiej Szkoły Policji wystąpiła w składzie: podinsp. Daniel Krenc (kapitan), podkom. Karol Kublik (bramkarz), asp.szt. Wojciech Gołaszewski, mł.insp. Roman Jagielski, nadkom. Tomasz Jędrzejczyk, kom. Łukasz Nejman, mł.asp. Michał Nejman, asp. Marcin Podedworny, mł.asp. Jakub Żychliński.

Powrót na górę strony