Aktualności

Dydaktyk na emeryturze

Data publikacji 08.02.2023

Dwadzieścia siedem lat pełnił służbę w policyjnym mundurze kom. Igor Jeżyna z Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego słupskiej Szkoły Policji. Dziś rano w gabinecie Komendanta Szkoły nasz Kolega odebrał list gratulacyjny z rąk insp. Piotra Cekały. Życzenia złożył mu również Zastępca Komendanta insp. Maciej Marciniak.

Kom. Igor Jeżyna służbę w Policji rozpoczął 20 lutego 1996 roku na stanowisku aplikanta rezerwy etatowej Wydziału Kadr i Szkolenia w Komendy Wojewódzkiej Policji w Koszalinie. Do Szkoły Policji w Słupsku wykładowca przeniesiony został w maju 2014 roku.
W swojej policyjnej karierze był policjantem plutonu patrolowo-interwencyjnego, przewodnikiem psa służbowego i dzielnicowym. Zdobytą w terenie wiedzę i doświadczenie przekazywał przez osiem lat policjantom, którzy w słupskiej Szkole Policji przechodzili szkolenie zawodowe podstawowe oraz kursy specjalistyczne.

Nasz kolega w swojej pracy dydaktycznej wykorzystywał również doświadczenia zdobyte podczas specjalistycznych kursów z zakresu: ceremoniału i regulaminu musztry, skoków spadochronowych i płetwonurkowania.
W wolnym czasie Igor Jeżyna budował dioramy przedstawiające batalie militarne z czasów II wojny światowej. Najwięcej czasu poświęcił jednak swojemu sztandarowemu dziełu - dioramie przedstawiającej fragment Słupska, na którym znajduje się Szkoła Policji.

 

Film Makieta Szkoły Policji w trakcie konstrukcji

Pobierz plik Makieta Szkoły Policji w trakcie konstrukcji (format mp4 - rozmiar 15.92 MB)

 

Powrót na górę strony