Aktualności

Krew w geście solidarności z policjantem

Data publikacji 09.07.2024

Dla postrzelonego kilka dni temu podczas interwencji policjanta z Bolesławca oddawali dziś krew słuchacze Szkoły Policji w Słupsku. W ten sposób chcemy pokazać naszą solidarność z kolegą, który ucierpiał podczas wykonywania obowiązków służbowych.

Honorowe donacje krwi to wyraz solidarności z policjantem, który tak jak my wszyscy ślubował służyć wiernie Narodowi i strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia.
Mamy nadzieję, że oddana w słupskiej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa krew, nawet jeśli nie trafi bezpośrednio do Szpitala Uniwersyteckiego we Wrocławiu, gdzie przebywa ranny policjant, to na pewno przyczyni się do ratowania ludzkiego życia.

W dzisiejszych donacjach krew oddawali wspólnie słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego, kursów specjalistycznych a także Komendant Szkoły. Całość koordynowali członkowie Klubu HDK PCK przy Szkole Policji.

Ten gest solidarności to równocześnie nasze podziękowanie dla tych wszystkich, którzy nie tak dawno nam spieszyli z pomocą, gdy apelowaliśmy o oddawanie krwi na rzecz naszego wykładowcy, który zmarł na skutek odniesionych ran, potrącony przez drogowego przestępcę.

Powrót na górę strony