Aktualności

Finał rywalizacji policyjnych ratowników

Najlepsi policyjni ratownicy ze wszystkich garnizonów w Polsce rywalizują w słupskiej Szkole Policji podczas finału IX. Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Patronat nad zawodami objął Komendant Główny Policji insp. Marek Boroń.

Jest to już dziewiąta edycja tej imprezy, która rozgrywana jest od 2013 roku. Policjanci z uprawnieniami do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy rywalizują ze sobą w kilku symulacjach, które przygotowane zostały na podstawie realnie przeprowadzonych interwencji. Dziś, w drugim dniu rywalizacji, policjanci uczestniczą w wyjazdowych warsztatach "Ratownik w zintegrowanym systemie medycznym". Z samego rana, jeszcze przed wyjazdem, odbyła się piąta konkurencja - test wiedzy.

Pierwszy dzień zmagań upłynął pod znakiem udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy w czterech sytuacjach. Całość zmagań obserwuje między innymi Koordynator Ratownictwa Medycznego Policji Małgorzata Wlaź. W roli sędziów występują policjanci z różnych jednostek Policji oraz strażacy Państwowej Straży Pożarnej zajmujący się na co dzień zagadnieniami ratownictwa medycznego. Sędzią Głównym jest podkom. Aleksander Ziobro - koordynator ratownictwa w słupskiej Szkole Policji.
Poniżej prezentujemy zdjęcia z poszczególnych konkurencji rozgrywanych w pierwszym dniu zawodów.

Konkurencja "Zdarzenie w melinie"

Konkurencja "Zdarzenie w sali zabaw"

Konkurencja "Ranny podczas awantury domowej"

 

 

Konlurencja "Rany postrzałowe na osi strzeleckiej"

 

 

 

Powrót na górę strony