Aktualności

Nowi policjanci w terenie

Data publikacji 04.06.2024

Prawie dwustu kolejnych absolwentów szkolenia zawodowego podstawowego opuściło we wtorek mury Szkoły Policji w Słupsku. Po siedmiu miesiącach intensywnej nauki i ćwiczeń mogą teraz rozpocząć samodzielną służbę w swoich jednostkach.

Po raz pierwszy mundury policyjne nasi absolwenci założyli na początku listopada  ubiegłego roku. Po intensywnej nauce  (1147 godzin dydaktycznych) są teraz przygotowani do pełnienia służby w pionie prewencji na podstawowych stanowiskach wykonawczych.
Ostatnim, najważniejszym sprawdzianem ich wiedzy był wtorkowy poranny test, który decydował o ukończeniu szkolenia zawodowego podstawowego. Po zakończeniu tego sprawdzianu, kilka godzin później Komendant Szkoły insp. Piotr Cekała wręczył absolwentom świadectwa, które są przepustką do dalszej policyjnej służby.

W tej edycji szkolenia jedna policjantka  otrzymała świadectwo z czerwonym paskiem, była to post. Weronika Figoń z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Komendant Szkoły w uznaniu bardzo dobrych wyników wręczył jej świadectwo jako pierwszej i dodatkowo uhonorował ją „absolwentką” Szkoły Policji. Gratulacje absolwentce złożył też Zastępca Komendanta insp. Maciej Marciniak.

Po wręczeniu wszystkich pozostałych świadectw uhonorowani zostali również zwycięzcy kolejnych edycji turniejów wiedzowych:

Turniej Prewencji i Ruchu Drogowego:
1. miejsce - post. Patryk Olech, Komenda Miejska Policji w Szczecinie,
2. miejsce - post. Bartosz Dudzis, Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu,
3. miejsce - post. Przemysław Grabowski, Komenda Miejska Policji we Włocławku.

Turniej Prawno-Kryminalistyczny:
 1. miejsce - post. Radosław Buczkowski, Oddział Prewencji Policji w Olsztynie.
 2. miejsce - post. Joanna Gajewska, Komenda Miejska Policji w Toruniu,
 3. miejsce - post. Wiktoria Tomczak, Komenda Miejska Policji we Włocławku.

Zgodnie z rozkazem Komendanta Szkoły policjanci - z dniem 4. czerwca - zostali wyłączeni ze stanu słuchaczy, a na środę, 5 czerwca wyznaczony mają termin rozpoczęcia służby w swoich jednostkach macierzystych.

Powrót na górę strony